U nedelju (30.04.2017.) otvorena je sezona američkog fudbala u Bečeju. Ono što su Bečejci i želeli, to su i uspeli ovom utakmicom – obezbedili su prednost domaćeg terena u četvrtfinalu.

Na gradskom stadionu “Kraj Tise” u Bečeju, savladana je ekipa “Sharks” iz Šapca 20:0. Bečejci su uspeli da se revanširaju za prošlogodišnji poraz u poslednjim sekundama (13:14), odličnom igrom.

“GTC Vianor Vidre” Bečej – “Sharks” Šabac   20:0 (0:0, 6:0, 7:0, 7:0)
Gradski stadion “Kraj Tise”, 16:00
Gledalaca: oko 100
Sudije: V. Popović, J. Miletić, G. Arizanović, A. Dašić i A. Mažar.
Fotograf: Milivoj Stojkov

Početak utakmice je protekao u ispitivanju snaga, bez nekih većih prilika za poentiranje.

Touchdown Vanje Ivoševića

Početkom drugog dela igre, “Vidre” menjaju svog startnog kvoterbeka i ulazi Darko Marojević, koji ubrzo i baca pas ka Vanji Ivoševiću od nekih 15 yardi i donosi prednost domaćinu. Ekstra poen se zbog lošeg snepa nije realizovao. Do kraja poluvremena je viđena čvrsta borba obe ekipe i to je bio i rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

Vladimir Davidov

Na startu drugog poluvremena, na teren se vratio Vladimir Davidov, i opravdao mesto startnog QB-a Bečejaca sjajnim pasom od 16 yardi koji je uhvatio Milan Stanimirov i povisio rezultat na 12:0. Predrag Matić je zatim pogodio ekstra poen i postavio rezultat na 13:0.

Tokom celog drugog poluvremena, a naročito u poslednjoj deonici, viđena je velika dominacija domaćih. Ona je krunisana na kraju poentiranjem Maria Šapurića, trčanjem od 8 yardi.

Nikola Prkosovački hvata loptu

“Pred sam početak sezone, nisam imao neka velika očekivanja od ovog tima, ali kako je počela prva utakmica u Zemunu, shvatio sam da možemo mnogo!” – započeo je Milan Stanimirov, novo pojačanje “GTC Vianor Vidri”.

“Ostavili smo srce na terenu u obe utakmice, opustili se i pokazali svoj individualni kao i kolektivni rad. Jednostavno smo ekslopdirali i došli do izražaja. Verujem potpuno u ovaj tim i zasigurno znam da nas čeka u skorijoj budućnosti finale i utakmica za viši rang. Što se tiče same utakmice sa Šapcem, sve vam govori i to da nismo primili nijedan poen, kao nijedan touchdown u sezoni.” – završio je za klupski sajt.

“GTC Vianor Vidre” su trenutno prve na tabeli sa skorom 2-0, prati ih odmah “Knights” iz Kleka sa istim skorom, ali slabijom razlikom, zatim idu Šabac “Sharks” (0-2) i na kraju “Pirates” iz Zemuna (0-2).

Narednu utakmicu, “GTC Vianor Vidre” igraju protiv “Knights” Kleka u subotu 6. maja, sa početkom od 15:30 časova na stadionu “Mala Amerika” u Zrenjaninu. Utakmica direktno odlučuje o prvom mestu u grupi “Sever”. Kako trenutno izgleda tabela grupe Jug, Bečej očekuje okršaj sa ekipom “Hawks” iz Obrenovca ili ekipom “Imperatori” iz Niša, koji su treći, odnosno četvrti na tabeli grupe “Jug”.